اعتراض خانواده دکتر شریعتی به تغببر نام دبیرستان پورداوود به نام دکتر شریعتی


یک ماه پیش، تابلوی دبیرستان «پورداوود»، از سوی اداره‌ی آموزش و پرورش منطقه‌ی ۴ از جای خود برداشته شده و تابلوی دیگری به نام «مجتمع آموزشی دکتر علی شریعتی» به جای آن نشست. زیر این نام نیز نام «دبیرستان استاد پورداوود» نوشته شده است.

به نقل از روزنامه‌ی «قانون» (٢۶ آذر) در این نامه چنین آمده است: «چندی است تابلوی دبیرستان استاد پورداوود واقع در منطقه تهرانپارس که یکی از موقوفه‌های «بنیاد رستم گیو» متعلق به شهروندان زرتشتی است و زیر نظر هیات امنایی با ریاست همایون پشوتنی زاده اداره می‌شود تغییر نام داده و نام «مجتمع آموزش و پرورش دکتر شریعتی» را به خود گرفته است.

خانواده دکتر علی شریعتی، اگرچه هیچ‌گاه نقشی در این نامگذاری‌ها نداشته و ندارد و فاقد هرگونه امکان پی‌گیری حقوقی است، اما استفاده از نام علی شریعتی را تحت چنین شرایطی و با وجود رضایت صاحبان وقف امری ناشایست، غیرفرهنگی و غیراخلاقی می‌داند و به این وسیله مراتب اعتراض خود را اعلام می‌کند؛ با تضییع حقوق دیگران نمی‌توان نام بزرگی را گرامی داشت.»

همایون پشوتنی زاده، هموند هیات امنای رستم گیو در این باره به آموزش و پرورش منطقه ۴ تذکر داده بود و گفته بود که این مکان یک موقوفه است و بدون اجازه‌ی هیات امنا  نمی‌توان هیچ‌کاری روی آن انجام داد.

منبع: وبسایت دکتر شریعتی 

/ 0 نظر / 110 بازدید